Jak oglądać polskie materiały za granicą, czyli VPN. [poradnik]

Już pewnie wielu z was zauważyło, że wiele polskich VOD jak ipla czy player.pl jest niedostępna za granicą.
Czy to przez przeglądarkę czy przez wtyczki do Kodi. Zazwyczaj otrzymujemy komunikat, że ze względu na licencje oglądanie poza granicami kraju jest niemożliwe.

Jest na to sposób – VPN. Czym jest VPN?

VPN (ang.Virtual Private Network, Wirtualna Sieć Prywatna) – tunel, przez który płynie ruch w ramach sieci prywatnej pomiędzy klientami końcowymi za pośrednictwem publicznej sieci (takiej jak Internet) w taki sposób, że węzły tej sieci są przezroczyste dla przesyłanych w ten sposób pakietów. Można opcjonalnie kompresować lub szyfrować przesyłane dane w celu zapewnienia lepszej jakości lub większego poziomu bezpieczeństwa.

Dla nas ważniejsze jest to, że poprzez łączenie się z VPN możemy korzystać z serwera z innej lokalizacji niż nasza. Czyli będąc np w Anglii możemy połączyć się z VPN z polską lokalizacją co oznacza, że dostawca usługi wykryje lokalizację polską i udostępni nam zawartość swojego VOD.

Usługi VPN niestety są płatne. Jest mnóstwo serwisów, które oferują takie usługi. My przedstawimy wam jak skonfigurować sobie boxa tv z androidem ze znanym serwisem oferującym płatny VPN.

Ile i dlaczego tak drogo?

VPN nie musi być drogi. Aktualnie na stronie www.mydevil.net jest promocja -50% na tę usługę. Więc VPN na rok kosztuje 50zł/rok. Jest to bardzo atrakcyjna oferta. To nie wszystko. Z naszym kodem rabatowym zyskacie kolejne 20% więc zapłacicie nie 50zł, a 40zł za rok!
Kod rabatowy, który podaje się przy zamówieniu: KNHZV4KO3 lub wystarczy zarejestrować się poprzez ten link i wykupić usługę. Możliwa jest płatność kartą lub paypalem.

Jeśli już wykupiliście konto VPN możecie w prosty sposób skonfigurować androidowego boxa.

  • Wchodzimy w Ustawienia i w sekcji Sieci zwykłe i bezprzewodowe klikamy WIĘCEJ.

screenshot_2016-10-19-16-55-46

  • Wybieramy VPN.

screenshot_2016-10-19-16-55-59

  • Klikamy w prawym rogu ikonę plusa aby dodać serwer VPN.

screenshot_2016-10-19-16-56-11

  • Wpisujemy nazwę np VPN PL,
  • wpisujemy adres serwera z lokalizacją polską czyli pl4.vpn.mydevil.net (mydevil.net udostępnia 4 polskie lokalizacje i adresy są odpowiednio ponumerowane czyli pl4.vpn.mydevil.net, pl3.vpn.mydevil.net, pl2.vpn.mydevil.net, pl1.vpn.mydevil.net). Tak naprawdę nie ma znaczenia, który wybierzemy, ważne żeby był z polską lokalizacją.
  • Klikamy zapisz.

screenshot_2016-10-19-16-57-52  • Następnie klikamy na dodany przed chwilą VPN.

screenshot_2016-10-19-16-58-02

  • Podajemy naszą nazwę użytkownika z mydevil.net i hasło.
  • Klikamy połącz.

screenshot_2016-10-19-16-58-31

  • Jeżeli wszystko wpisaliśmy poprawnie otrzymamy informację o połączeniu oraz wyświetli się ikonka w pasku powiadomień.

screenshot_2016-10-19-16-59-46

 

Po tej operacji włączamy Kodi i możemy oglądać materiały np z iplii czy player.pl.
Połączenie z VPN trzeba wykonać po każdym uruchomieniu boxa.3 Comments on Jak oglądać polskie materiały za granicą, czyli VPN. [poradnik]

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*


Advertisment ad adsense adlogger